Velikonoční výzva k odstoupení ministra kultury Zaorálka

Publikováno: 10.4.2020

Vážení, zachraňte nedotovanou kulturu! Pane ministře, vyzýváme Vás k okamžitému odstoupení z funkce ministra kultury, protože jste svými včerejšími kroky (a nejen jimi) rozhodl, že z částky 1.070.000.000,- Kč určené vládou na záchranu české kultury zasažené coronavirem nepůjde do nedotovaného sektoru ani jediná koruna... (odkaz na podepsání petice naleznete na konci článku)

Tímto krokem, když se Vám to nedařilo svým mocensky cenzorským způsobem, zajišťujete úplnou likvidaci tohoto segmentu kultury.

Zničíte mnoho divadel, festivalů, uměleckých agentur, pořadatelů, producentů a hlavně desítky tisíc herců, zpěváků a všech dalších profesí, které jsou na tyto subjekty navázány.

Přitom všichni, na rozdíl od Vás, v této nelehké situací aktivně pomáhají v boji s coronavirem. Vy jen nebývalým způsobem doslova rozhazujete veřejné prostředky mezi již beztak nabobtnalé instituce a mezi své projekční oblíbence.

Proto, prosím, okamžitě odstupte, ať se někdo může pokusit napravit škody, které jste napáchal. Ale ještě před tím složte účty veřejnosti, ať ví, kam tyto prostředky posíláte a kolik jich dostali dosud.
A pak, prosím, rychle odejděte. Nikomu chybět nebudete.


JUDr. Oldřich Lichtenberg, Divadlo Broadway

Společnosti:
Prague Glass Experience
Cesty skla o.p.s.

Prosím sdílejte a posílejte naši výzvu dál!

Online petici můžete vyplnit zde:


podepsat petici

Děkujeme!