27.04. 2015

KULTURNÍ TIP

Připomenutí konce války na Praze 10: výstava, koncerty a vojenský tábor na Kubáni

Umělecká vystoupení, ale i plně funkční tábor s vojáky v uniformách a vojenskou technikou. Tak budou podle úřadu desáté městské části vypadat oslavy 70. výročí konce 2. světové války. V rámci slavností dojde i na setkání s pamětníky. „Srdečně zvu všechny občany nejen Prahy 10, abychom si společně připomněli památku všech obětí a setkali se s těmi, kteří nelehkou dobu prožili a jsou stále mezi námi,“ uvedla starostka Prahy 10 Radmila Kleslová.

Oslavy odstartují 5. května na Gutovce v 11 hodin dopoledne, kdy zde bude odhalena výstava k 70. výročí osvobození Československa. Poté se přesunou na Kubánské náměstí, kde bude program začínat ve 13 hodin. „Plánujeme pásma vystoupení dětí ze základních a mateřských škol a kulturní program,“ prozradila starostka. Lidé se mohou těšit na vystoupení O.V.J. Dixielandu, písně Jaroslava Ježka, Greenhornů a Jana Vyčítala. Doprovodný program bude zahrnovat dílny pro děti a cukrovou vatu zdarma.

Oslavy budou pokračovat 8. a 9. května na Kubánském náměstí, kde se na dva dny usadí „ruská armáda“. Na své si tu přijdou zejména nadšenci do vojenské techniky, ale i dobového vojenského vybavení a uniforem. Devátého dubna navíc od 17:00 začíná v Kulturním domě Barikádníků Květinový ples seniorů, v rámci kterého proběhne i setkání s pamětníky 2. světové války.

další novinky >

Jan Kopečný v roli D´Artagnana

Jan Kopečný v roli D´Artagnana

Fan club

DB na Facebooku